Strona: Historia Katedry / Katedra Kompozytów Polimerowych - Politechnika Rzeszowska

Historia Katedry

Początki Katedry i jej działalności naukowo-badawczej sięgają lat siedemdziesiątych i wiążą się z osobami doc. Włodzimierza Szlezyngiera i mgr. inż. Macieja Heneczkowskiego, którzy utworzyli Laboratorium Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych. Ówczesna nazwa Laboratorium, funkcjonująca w obrębie Zakładu Tworzyw Sztucznych, została zmieniona w 2008 r. na Laboratorium Badań i Przetwórstwa Tworzyw Polimerowych.

Od 1 stycznia 2009 roku na Wydziale Chemicznym swoją działalność rozpoczęła Pracownia Badań i Przetwórstwa Tworzyw Polimerowych, w skład której weszło Laboratorium Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych oraz Laboratorium Reologii Polimerów, kierownikiem pracowni został dr inż. Maciej Heneczkowski.

W roku 2017 na Wydziale Chemicznym zostaje utworzony Zakład Kompozytów Polimerowych, którego integralną część stanowi Pracownia Badań i Przetwórstwa Tworzyw Polimerowych. Kierownikiem Zakładu zostaje dr hab. inż. Mariusz Oleksy.

W 2020 roku w związku z rozwojem kadry naukowo-badawczej Zakład zostaje przekształcony w Katedrę Kompozytów Polimerowych pod kierownictwem prof. dr. hab. inż. Mariusza Oleksego